קבוצה ממוקדת להתמודדות עם חרדה

כל מי שחווה/תה חרדה בחייו יודע/ת שזו אחת החוויות הקשות ביותר שקיימות. כשהיא תופסת אותנו בעצמה חזקה היא הופכת לעינוי של ממש, "גהינום עלי אדמות" יעידו לפעמים הסובלים ממנה. למעשה אין מי שלא חווה חרדה במהלך החיים, אבל עבור חלק מאיתנו, למעשה רבים הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב, סובלים לתקופות או באופן קבוע מחוויות חרדה קשות. החרדות מופיעות בהקשרים שונים: סביב ענייני פרנסה ועבודה, במערכות יחסים, עניינים בריאותיים שלנו או של היקרים לנו, פחדים מדברים מסוימים, פחד מוות, פחד ממחלה, ממלחמה ועוד ועוד. החיים מלאים בסיבות ודברים לחרוד מהם, ונראה שהחרדה יושבת לה שם עמוק בפנים וכמו ממתינה לסיבה לצוץ ולעלות ולתפוס לה אחיזה בנפש. לפעמים היא מגיעה גם באופן המפתיע ביותר, פתאום ככה באמצע החיים, גם לאלה מאיתנו שנתפסים בעיני אחרים ובעיני עצמם כחזקים וחסינים.

יש לא מעט דרכים לנסות ולהתמודד עם החרדה. מטיפולים תרופתיים קונבנציונאליים או אלטרנטיביים ועד מגוון גדול של שיטות טיפול רשמיות או רשמיות פחות. ורבים אכן מצליחים להיעזר, ומשנים את הרגשתם וחייהם, אם לא באופן מלא אז לפחות חלקית. מטרת סדנת ההתמודדות עם חרדה היא לאפשר התמודדות כזו באופן מעמיק ויעיל עד כמה שניתן.

פרטים:  הסדנה היא סדרה של 10מפגשים בני שתי שעות טיפול כל אחד. היא בנויה על שילוב של מספר כיוונים וכלים, שכל אחד מהם בנפרד וכולם ביחד יכולים לאפשר התמודדות משמעותית וטובה עם החרדה. מצד אחד נעשה שימוש בכלים של דיאלוג עם החוויה הגופנית/תחושתית של החרדה (וכל מי שחווה חרדה יודע שזו חוויה גופנית מאוד!). זהו דיאלוג שמאפשר ללמוד לזהות את התחושות, להכיל אותן, ולהכיר את המשאבים הגופניים הפנימיים אשר יכולים להקל ולהרגיע את האורגניזם. מצד שני נעסוק בהבנה וההכרה של התוכן האישי של החרדה ומקורותיה, כדי להשיג תובנה מעמיקה ככל האפשר וליצור תהליך של ריפוי והכלה. ובנוסף נכיר ונעבד את הגורמים הקיומיים המשותפים לכולנו כבני אדם ושנחשבים לגורמים הבסיסיים לחרדה אצל כולנו. כל זה יתרחש בתהליך קבוצתי של תמיכה, הקשבה והכלה הדדית, אשר בעצמם מהווים גורמים מחזקים ומרפאים.

 

הסדנה תתקיים בימי ראשון, בין השעות 20:15 ל 22:00 בתל-אביב. התשלום הוא 2300 ש"ח לסדנה כולה, וניתן לחלוקה לפי הצורך.

 

לפרטים והרשמה התקשרו אלי ל 0522-278154, כתבו ל boazshavit66@gmail.com או צרו קשר דרך האתר בטופס שלמטה.