איך למצוא אהבה – מציאת זוגיות

אז באמת, איך למצוא אהבה? באו נשאל את זה בצורה הכי ישירה ובוטה. הרי כבר מזמן איבדנו את התמימות והעדינות בכל הקשור בנושא הזה. נערות חסודות כבר אינן משליכות מטפחות לרצפה כדי שגברים ג'נטלמניים ירימו אותן ברוב נימוס, ויעבירו חצאי מסרים מבוישים במבט עיניים, שמצטלבות רק לרגע קט…

המשימה של מציאת זוגיות

אולי חבל, אבל מציאת זוגיות היום הפכה למשימה מייגעת, למיזם, לתהליך עם אופי עסקי באוריינטציית שוק, למסע ייסורים רצוף אכזבות, נטישות וכאבים. חבל או לא, זה המצב ועם זה צריך לעבוד. אז איך? איך בתוך כל הבלגן הזה ניתן למצוא את הקשר שתמיד רציתי? אם מישהי עדיין מאמינה שחשיבה והתכוונות חיובית יעזרו – אז בבקשה. ממפגש עם השטח זה לא מתגלה כיעיל מאוד. למעשה מחשבות חיוביות כאלה מסתירות מאחוריהן הרבה פעמים מחשבות מאוד שליליות. להגיד לעצמי "אני אמצא את הזוגיות שאני רוצה" זה ניסיון להסתיר את הפחד שלעולם לא אמצא אותה. וכדי שזה יהיה אמתי אין ברירה אלא להסתכל פנימה, אל האמת.

הפחדים שמנהלים אותנו

והאמת יכולה להיות קשורה להרבה פחדים. פחדים שקשורים ליחס הבסיסי שלנו לעצמנו. דוגמה? יש ברובנו פחד מקרבה, פחד מאינטימיות. הקרבה עלולה להיות מסוכנת מהרבה בחינות: בתוך הקרבה אנחנו עלולים להיעלם, להימחק ע"י הנוכחות הדומיננטית של מישהו אחר; בקרבה אנחנו עלולים להיחשף ולהתגלות כמי שלא ממש/ת את ה"הבטחה" שיצרנו במפגש הראשוני; בתוך הקרבה אנחנו חשופים לפגיעה, לכך שהצד השני יעשה שימוש לרעה בידע שלו עלינו. ואז, מתוך כל הפחדים האלו אנחנו מתנהלים בעולם חיפוש הזוגיות ככאלה שחוששים שזה עוד עלול להצליח! באופן לא מודע, כמובן, אנחנו מכשילים את עצמנו מתוך הפחד שמשהו נורא יקרה לנו בתוך האינטימיות, ורק מודעות עמוקה לפחדים האלה ויכולת להרגיע אותם מעט תאפשר לנו לצאת מהלופ ולאפשר למשהו אמתי להתרחש.